close
تبلیغات در اینترنت
زنان، مردان با ظاهر مردانه را بيشتر مي‌پسندند

مسایل زناشویی

برای مشاهده کل مطالب به قسمت عناوین مطالب مراجعه کنید.

زنان، مردان با ظاهر مردانه را بيشتر مي‌پسندند

نتايج يک تحقيق نشان مي‌دهد زنان، مردان با ظاهر مردانه را مي‌پسندند و چندان به مرداني که بيش از حد به ظاهر خود توجه کرده و خصوصيات زنانه دارند توجه ندارند.

محققان معتقدند زنان افزايش تعداد مردان زن‌نما يا مرداني که ظاهري زنانه دارند را قبول ندارند. زنان اين خصوصيات را يک نقطه ضعف تصور مي‌کنند که نتيجه معکوسي به همراه دارد. در اين مطالعات مشخص شد مرداني که داراي خصوصيات و ويژگي‌هاي مردانه نيستند کمتر مورد توجه قرار گرفته و پذيرفته مي‌شوند. در واقع تسلط و قدرت از ويژگي‌هاي خاص مردانه است و داشتن اين ويژگي‌ها چندان در مورد زنان پذيرفته نيست. همين باورها باعث شده است الگوهاي خاصي از هر جنسيت در ذهن ما شکل بگيرد که انتظارات و قوانين مرتبط با رفتارهاي آنها را با يکديگر متمايز مي‌کند و به عبارت ديگر باعث ظهور بايدها و نبايدها در هر جنس مي‌شود. محققان متوجه شدند به همين دليل مرداني که از اين خصوصيات به دور هستند سخت‌تر مي‌توانند شغل پيدا کنند.


عصبانيت و کسالت زنان را چاق مي‌کند

مهر: پژوهش‌هاي دانشمندان انگليسي نشان مي‌دهد که خستگي، عصبانيت و کسالت مي‌تواند زنان را بيش از مردان چاق کند. يک شرکت انگليسي توليدکننده محصولات ويژه کاهش سريع وزن با انجام تحقيقاتي روي 5 هزار بزرگسال زن و مرد کشف کرد که زنان در بيشتر موارد در موقعيت‌هايي که کسل مي‌شوند اضافه وزن پيدا مي‌کنند.

زنان شرکت‌کننده در اين بررسي‌ها تاکيد کردند که علاوه بر کسالت، عصبانيت و نااميدي نيز موجب مي‌شود که تمايل بيشتري به غذا خوردن پيدا کنند. اين نتايج در مصاحبه با مردان به دست نيامد. اين تحقيق‌ها نشان مي‌دهد به طور متوسط کالري که در هر روز در موقعيت‌هاي استرس و کسالت وارد بدن زنان مي‌شود حدود 500 کالري بيشتر از روزهايي است که زنان در شرايط خوب روحي قرار دارند. براساس گزارش ديلي اکسپرس، اين محققان محاسبه کردند که مصرف يک ساندويچ اضافي در روز مي‌تواند در مدت چند هفته کوتاه يک سايز به سايز بدن اضافه کند.

 


+ نوشته شده درساعت توسط صادق لطفی | | تعداد بازدید : 197

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ