close
تبلیغات در اینترنت
برای زندگی برتر، نیازها و روحیات همسر خود را بهتر بشناسیم

مسایل زناشویی

برای مشاهده کل مطالب به قسمت عناوین مطالب مراجعه کنید.

برای زندگی برتر، نیازها و روحیات همسر خود را بهتر بشناسیم

1- مطالب این مبحث(بجز نقل قولها) کپی از اینترنت یا کتب ومقالات و یا... نیست وقبلا" هم در سایت دیگری به اشتراک گذاشته ام که بسیار مورد توجه قرار گرفت. حال قصد آن نیست که دقیقا" آنچه در آن سایت نوشتم را مجددا" در اینجا تکرار کنم. لذا اگر در مباحث شرکت کنید قطعا" جریان بحث مطابق نظر شما ومطابق آنچه دوستان تقاضا کنند تغییر پیدا خواهد کرد.

2- غالب مباحثی که در خصوص روابط یا روانشناسی همسران مطرح میشود ترجمه ی کتب خارجی بوده که اولا" کلی گویی شده وثانیا" در مواردی که به جزئیات پرداخته شده است هماهنگی وهمخوانی با فرهنگ ودین ومردم ما ندارد و قالبی کلیشه ای وتکراری بخود گرفته است و بسیاری از مقالات و راهکارهای ارائه شده برای حل مشکلات همسران جوان فقط جنبه ی شعاری دارد که در عمل رسیدن به آن امکانپذیر نمیباشد، هرچند با ادبیات جذابی ترجمه شده باشد. از این جهت تمام سعی ام این است که با کمک شما مطالب کاملا" متفاوت، عملی، جذاب، مطابق با زندگی و روابط امروز، ساده و بدور از تکرار مکررات ومفید واثرگذار مطرح شود.

3- در این مباحث سعی میشود مخاطب همسران جوان خانم باشند چون اکثریتِ غالب کاربران سایت خانمها هستند.

4- مباحث تا جائیکه استقبال ومشارکت شود ادامه پیدا خواهد کرد.


برای زندگی برتر، نیازها و روحیات همسر خود را بهتر بشناسیم


اولین شرطِ داشتن زندگی برتر

بدنبال آرامش در زندگی میگردید؟ آیا اعتقادات ودر پی آن پایبندی همسرتان کم شده است ودر پی اصلاح آن هستید؟ آیا از او کلافه شده اید وقیدش را زده اید؟! وشاید تازه ازدواج کرده اید، آیا دوست دارید همسرتان همیشه مال شما باشد؟ ودوست دارید از شما احساس رضایت کامل کند؟ بدنبال تسخیر کامل دل شوهر خود هستید؟ اصلا" دوست دارید همسرتان در چنگ شما باشد؟!

اغراق نیست! شوخی نمی کنم! قصه نمیگویم وشعار هم نمیدهم.

اگر میخواهید سر رشته زندگی از دستتان خارج نشود ویا خارج شده! بدنبال اصلاح زندگی خود هستید و یا رسیدن به یک زندگی ایده آل برای شما دست نیافتنی، آرزو و رویا شده است و بدنبال راه حل عملی برای جواب سوالات خود می گردید، 3 راه حل زیر را باورکنید:

1- اخلاق وروحیات مشترک مردان را بخوبی بشناسید: برای اینکار بهترین راه مطالعه کتب روانشناسی مردان است. اگر با دقت اینکار را انجام دادید 10%! به موفقیت نزدیک شده اید. اگر این کار بدرستی انجام نشد امیدی به موفقیت در بند 2 نداشته باشید.

2- اخلاق وروحیات منحصر بفرد همسر خود را بشناسید: 40% از موفقیت شما در گرو شناخت روحیات اوست. هرچه در اینکار صبوری بخرج دهید وبا دقت عمل کنید موفقتر خواهید بود. این یعنی چه؟! چه چیزهایی را باید بفهمیم؟:

برای روشن شدن موضوع به چند نمونه در این ارتباط اشاره میکنم:

نقاط قوت و ضعف او - چه چیزی او را بیشتر خوشحال میکند – نسبت به چه مواردی حساسیت نشان میدهد – علاقمندی های او چیست – توانمندی های او چیست – چه برتریها وتواناییهایی (علمی و..) نسبت به شما دارد – اطلاع از شکست ها وناکامی های گذشته و علت آن از نظر او – کمبودها ومشکلات زندگی گذشته اش – بهترین شیوه ارضای عاطفی وجنسی او و...

3- تمام ارتباطات ورفتارهای خود را عاقلانه و بر اساس روحیات او کوک کنید!: مابقی یعنی 50% عامل موفقیت شما در تنظیم دقیق رفتارهایتان بر اساس آن شناختها خواهد بود.


این شمایید که باید زندگی خود را سامان ببخشید، هیچکس بهتر از شما با شرایط زندگی اتان وجیک وپوک با همسرتان! آشنا نیست وهیچکس بیش از خودتان نمیتواند زندگی شما را بهتر کند.

کتابهای روانشناسی، مقالات اینترنتی، مباحث فروم (مانند همین مبحث) و... لازمند ولی کافی نیستند. این منابع معمولا" برای گرفتن اطلاعاتی کلی از روحیات یک مرد مفیدست ولی به جزئیات که میرسد ممکن است علاوه بر آنکه مفید نباشد آسیب هم برساند.

کتب روانشناسی یا مقالات اینترنتی که اصالتی غربی دارند ویا مستقیما" به فارسی برگردانده شده است محتوا و نسخه های پیچیده شده آن مطابق با روحیات وفرهنگ مردمان آن جوامع است. (که درجای خود راجع به این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد)

یکی از شگفتیهای جهان آفرینش تفاوت فکر واندیشه وخلقیات انسانها به تعداد آنهاست! غیرممکن است دو نفر را پیدا کنید که دقیقا" اخلاق وروحیات شبیه به یکدیگر داشته باشند، حتی دوقلوهای بهم چسبیده!

برای روشنتر شدن موضوع واینکه چرا باید روحیات همسر خود را بدقت بشناسید مثالی میزنم: شما مشکلی با همسرتان دارید با بازگو کردن مشکلات زندگی به بهترین دوستتان که واقعا" مورد اعتماد ودلسوز شماست و در زندگی خود موفق بوده است و خیر وصلاح شما را میخواهد و محرم رازتان است از او راهنمایی میخواهید.
یا اگر در فروم همین سایت بگردید برخی دوستان مشکلاتی در زندگی دارند که مطرح میکنند. بقیه هم نیت کمک دارند ولی گاهی جوابها بقدری متفاوت است که شخص سوال کننده نه تنها مشکلش حل نخواهد شد بلکه درگیری ذهنی اش را بیشتر خواهد کرد.
راهنمایی ها تعبیرِ "هرکسی از ظن خود شد یار من" ... خواهد بود، هرکسی برای ارائه راه حلی به ذهن ناخودآگاه خود مراجع میکند و راه حل مشکل را طوری می یابد که انگار با شوهر خود چنین مشکلی پیدا کرده است ونسخه ای می پیچد. شخص به آن دستور عمل میکنید ونتیجه ای نمی گیرد وچه بسا راه حلهای پیشنهادی نتیجه معکوس بدهد. و معمولا" در این شرایط همسر خود را محکوم خواهد کرد!

پس بیایید به این نتیجه برسیم که یکی از بزرگترین علل ناکامی زنان در حل مشکلات زندگی اشان بویژه اختلاف با همسر خود عدم مطالعه کافی در باب روانشناسی مردان ونا آگاهی از اخلاقیات منحصر بفرد شوهرشان است.

 

 


+ نوشته شده درساعت توسط صادق لطفی | | تعداد بازدید : 583

مطالب قبلی

صفحات وبلاگ